Levelezés

Névnap

2019. augusztus 22., csütörtök, Menyhért, Mirjam

Bejelentkezés

Mobil Alkalmazás

 

 

 

 

 

Versenyek

VERSENYEREDMÉNYEK

 

Tanulmányi versenyek 2016/2017. tanév

 

• A HEBE Kft. által szervezett országos angol levelező versenyen Bajnóczi Fanni,Bajnóczi Bonita ,Hódi Alexandra  8. osztályos tanulókból álló csapat III. helyezést ért el

 

• A Bendegúz nyelvészverseny megyei döntőjében két 8.osztályos tanulónk vett részt Bánfi Kata V. helyezést  és Bajnóczi Fanni VIII. helyezést ért el.

• A Hódmezővásárhelyi Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolában a kistérségi versmondó versenyen a 3-4. osztályos kategóriában   IV. helyezést ért el Gugcsó Mirtill.

• Az Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában megrendezett területi angol nyelvi versenyen az 5.osztályos korcsoportban Madutai Roland II., a 8.osztályosoknál Bajnóczi Fanni III. helyezést ért el.

 

• A Budapesten megrendezett Arany János magyarverseny országos döntőjében a 4. osztályos Gugcsó Mirtill IV. helyezést ért el, a nyolcadikosok  Bajnóczi Fanni X., Bánfi Kata XI. helyezést értek el.

 

• A Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola és az Emlékpont által szervezett városi történelem szaktárgyi versenyen a 7. évfolyamon Kovács Lilien II. és Kosztolányi Diána IV.helyezést értek el.

• Hódmezővásárhelyen a Varga Tamás Általános Iskolában a Kis-Platán kistérségi matematikaversenyen  I. helyezést ért el Gugcsó Mirtill 4.osztályos tanulónk, aki a megyei döntőben szintén I.helyezett lett.

 • A Móra Könyvkiadó által támogatott és a Hebe Kft. által hirdetett országos olvasó levelezőversenyen 6. helyezést ért el Bánfi Kata  8.osztályos tanulónk.

SPORTVERSENYEK

 

A Hódmezővásárhelyen megrendezett Városi Diákolimpián 60 m-es síkfutásban Gyrcsik Stella  I. és Kaszás Kevin III., négy próbában Gyurcsik Stella  II. helyezést ért el ,mindketten 6.osztályos tanulók. Súlylökésben III. helyen végzett Juhász Márk 8.osztályos tanulónk, továbbjutottak  a megyei döntőbe


Tanulmányi versenyek 2015/2016.

Ø  Az alsós mesemondó verseny iskolai fordulója után 2 tanuló, a városi szépírási versenyen  2 fő képviselte iskolánkat;

Ø  városi szavalóversenyen 3 fő vett részt, Balázs Zénó különdíjat kapott,  Gugcsó Mirtill  I. helyezést ért el, Szentesen Csongrád megye legjobb 27 alsós versmondója között ügyesen helyt állt tanítványunk

Ø  Az alsós városi helyesírási versenyen Madutai Roland 4. osztályos tanuló V. helyezést ért el.

Ø  A BFMK által szervezett „Az én kedvencem” rajzpályázaton a 2-3 .osztály vett részt.

Ø  A COOP- rajzpályázaton a 2. osztályosok rajzos mesekönyv pályamunkája díjazott lett, jutalmukat  a COOP Mikulás hozta el.

Ø  A városi Madarak és fák napi vetélkedőn egy 3-4 .osztályosokból álló csapat  képviselte iskolánkat a Klauzál Gábor Általános Iskolában .

Ø  A Zrínyi Ilona matematika versenyen 4  fő, a Kis Platán matematika versenyen 2 fő vett részt.

Ø  A BFMK által meghirdetett Petőfi szavalóverseny döntőjébe jutott Szabó Gabriella (8.o.), Bánfi Kata(7.o.) különdíjban részesült.

Ø  A Bendegúz nyelvész verseny megyei döntőjében Bajnóczi Fanni 7. osztályos tanuló 6. helyezést,   Bánfi Kata (7.o.) és  Dóda Gréta(8.o.)  9. ért el.

Ø  Ne felejtsek! komplex anyanyelvi versenyen Bajnóczi Regina 5. osztályos tanuló a 3 levelezős forduló eredménye után az országos döntőben a legjobb 12 tanuló közül a 8. helyen végzett.

Ø  Az Emlékpontban rendezett kistérségi történelemversenyen 4 fő képviselte iskolánkat.

Ø  A Klauzál Gábor Általános Iskolában megrendezett angol szépkiejtési versenyen Bánfi Kata 7.osztályos tanuló a II.helyet szerezte meg. Orosházán a Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában megrendezett kistérségi angol versenyen Bajnóczi Fanni (7. o.) I. helyezést, Mihály Bálint (4 .o.) II. helyezést ért el.

Ø  Tiéd a Szó-Tár német csapatverseny Szegeden megrendezett regionális döntőjében csapatunk(Bajnóczi Fanni, Bajnóczi Bonita, Bánfi Kata, Schneider Krisztina 7.o.)  a II. helyen végzett, az országos döntőbe való jutáshoz még egy pont kellett volna

Ø  A Fekete Sasban megrendezett „Próbáld ki magad” játékos szakmaismereti vetélkedőn a Baranyi Dóra, Bánfi Kata és Mészáros Barnabás 7.osztályokból álló csapatunk a III. helyen végzett. 

 

Sportversenyek

Ø  Városi Diákolimpián a III-IV. korcsoportos leány labdarúgásban iskolánk csapata I. helyezést ért el, a megyei döntőben Csongrádon V. lett.

Ø  A Városi Diákolimpián a fiú kézilabda csapat a II. , a leány csapat  III.helyezést ért el.

 

Ø  A Földeákon megrendezett „Futás a múltba” meghívásos versenyen iskolánk csapata váltófutásban a VI. helyen végzett.



A 2013/2014-es tanévben:

Gugcsó Mirtill 1. osztályos tanuló:
- a Szivárvány levelező versenyen magyar nyelv és irodalom tantárgyból az országos döntőbe jutott, valamint a kistérségi versmondó versenyen a zsűri különdíját kapta.

Kosztolányi Diána 4.osztályos tanuló:
- az Aranyossy-napok keretében meghirdetett megyei rajzpályázaton  2 .helyezést ért el.

A HEBE Kft. által szervezett Történelmünk híres  alakjai   címmel az egyfordulós országos levelezős versenyen a Bajnóczi Regina,Domján Vanda, Matók Kitti,Pap Szimonetta és Kaszás Kevin 3.osztályosokból álló csapat az I.helyen végzett.

Városi szépírási versenyen: Matók Kitti (3.oszt.)  2. helyezést ért el.

Tóth Aranka 7.osztályos tanuló:
- A Furfang Kiadó által szervezett Száguldó mátrix elnevezésű versenyen az Irodalom és művészetek kategóriájában az ország legjobb 12 tanulója közé került. A budapesti döntőben szoros versenyben- hisz azonos pontszámot ért el 1. és 2. , s a hibátlan fogalmazásának köszönhetően- Aranka nyerte meg az országos döntőt.
- Az Arany János komplex magyarverseny országos döntőjében szépen helyt állt, s a Műszaki Egyetemen rendezett versenyen a  8. helyen végzett.
- A  Tudásbajnokság megyei bajnokaként kvalifikálta magát Irodalom kategóriában az országos döntőre, ahol 11.lett.
- Megyei döntőbe jutott a Bendegúz Nyelvész megyei döntőjében versenyen 4. helyezést ért el. Résztvevője volt a megyei Lotz szövegértési, helyesírási versenynek, és ő képviselte a kistérséget a Simonyi helyesírási verseny megyei fordulójában.

A tanév során több helyesírási, nyelvészeti és szavalóversenyen vettek részt, és sikeresen képviselték iskolánkat:
- Bajnóczi Fanni, Bánfi Kata, Dóda Gréta.

Az első félévben a 7. osztályosok csapata a Bolyai csapatversenyen magyarból a dél-alföldi területi versenyen XV. lett.  A csapat tagjai : Jáger Cintia, Maczali  Boglárka, Tóth Aranka és Gugcsó Milán .

Minden évben népes mezőnnyel nevezünk a Petőfi szavalóversenyre. Az idei évben 2 tanuló jutott a döntőbe, ahol mindketten különdíjat vehettek át : Jáger Cintia és Bodó Beatrix 7.osztályos tanulók.

Iskolánk 3 fős csapata az Orosházán megrendezett kistérségi német országismereti vetélkedőn a III .helyen végzett, Horváth Zsanett,Tapodi Renáta és Tóth Aranka (7.o.)

Hebe Kft. egy fordulós országos  levelezős német versenyen  Bajnóczi Fanni, Bajnóczi Bonita, Bánfi Kata( 5.oszt.), Dóda Gréta(6.oszt.) és Tóth Aranka(7.oszt.) tanulókból álló csapatunk  a X.helyen végzett.